Nie zatrzymał się do kontroli. Grozi mu kara 5 lat więzienia - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli. Grozi mu kara 5 lat więzienia

Data publikacji 07.09.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które od 1 czerwca 2017 roku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Dziś sąd ma zadecydować o jego dalszym losie.

 

W poniedziałek 4 września 2017 roku ok. godz. 14.00 na ul. Kaszubskiej w Łubianie policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który przekroczył prędkość. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany po kilku kilometrach.

Kierującym okazał się 46-letni obywatel Australii, który tłumaczył, że spieszy się na samolot, którym miał lecieć następnego dnia.

Mężczyzna popełnił przestępstwo niezatrzymania się do kontroli, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli. 46-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Dziś sąd ma zadecydować o jego dalszym losie.

KWP w Gdańsku/mś