Wzmożone działania gdańskiej Policji związane z nielegalnymi wyścigami - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania gdańskiej Policji związane z nielegalnymi wyścigami

Data publikacji 11.09.2017

Gdańscy policjanci ruchu drogowego w związku z napływającymi informacjami o nielegalnych wyścigach organizowanych m.in. na ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku, dziś w nocy już po raz kolejny przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zwalczanie takich zachowań i dyscyplinowanie kierujących nie przestrzegających przepisów ruchu drogowego. Działania te miały też na celu zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Podczas akcji funkcjonariusze podjęli interwencje wobec 24 kierujących, którzy złamali przepisy.

W związku z informacjami o organizowaniu nielegalnych wyścigów na ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku, dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zapobieganie takim zachowaniom.

Głównym celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci skontrolowali 24 kierujących, którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Funkcjonariusze sprawdzili ich stan trzeźwości, wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty.

W czasie działań policjanci nałożyli na kierowców 20 mandatów karnych, m.in. za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jazdę bez świateł, parkowanie wzdłuż linii ciągłej, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, a także za brak wymaganych dokumentów. Funkcjonariusze zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

KWP w Gdańsku/mś