Tragiczne zdarzenia z udziałem pieszych. Zginęli dwaj mężczyźni - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne zdarzenia z udziałem pieszych. Zginęli dwaj mężczyźni

Data publikacji 12.07.2018

Pieszy nie ma karoserii, nie jest wyposażony w poduszki powietrzne, nie ma zainstalowanych systemów bezpieczeństwa – jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Chroni go tylko własne ciało, rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ograniczone zaufanie wobec innych użytkowników drogi. Niestety niektórzy o tym zapominają i wciąż dochodzi do zdarzeń, w których chwila nieuwagi decyduje o ludzkim życiu. Tak jak w dwóch wypadkach - w Olsztynie i w Szczytnie, w których zginęli dwaj mężczyźni.

Olsztyn

Wczoraj (10.07.2018) po godz. 8:00 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło do potrącenia pieszego, które niestety po kilku godzinach zakończyło się smutną wiadomością ze szpitala. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 83-letni kierowca land rovera potrącił autem o 4 lata starszego mężczyznę, który prawidłowo przechodził przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. Nieprzytomny 87-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przez kolejne godziny trwała walka o jego życie. Niestety mężczyzna tej walki nie wygrał i zmarł w szpitalu na skutek doznanych obrażeń. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Kierowcy land rovera policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Dalsze postępowanie prowadzone w tej sprawie przed sądem określi odpowiedzialność za to zdarzenie

Szczytno

Niestety zdarzenie z Olsztyna nie było jedynym tragicznym w skutkach wypadkiem z udziałem pieszego. Tej samej doby przed godz. 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został powiadomiony o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 57 między Szczytnem a Nowinami. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali załogę karetki pogotowia, która reanimowała 54-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Niestety obrażenia jakie odniósł pieszy w wyniku uderzenia osobowym mercedesem spowodowały, że zmarł. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 49-letniego kierowcy mercedesa. Mężczyzna był trzeźwy. Teraz śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego śmiertelnego wypadku drogowego.

KWP w Olsztynie/mś