Nidzica: Policjant na służbie potrącony przez nietrzeźwą kierującą - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Policjant na służbie potrącony przez nietrzeźwą kierującą

"... strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia" - te słowa z policyjnej roty ślubowania niestety czasami znajdują potwierdzenie w codziennej służbie. Na trasie pomiędzy Działdowem a Nidzicą potrącony został policjant na służbie, który w tym miejscu wykonywał czynności w sprawie potrącenia rowerzysty, do jakiego doszło kilkadziesiąt minut wcześniej. Za kierownicą auta, które potrąciło policjanta siedziała 53-latka, która jak się okazało miała w tym czasie prawie promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj (03.11.2018) około godz. 21:00 w okolicy Kozłowa (pow. nidzicki) kierująca osobowym Fiatem Stilo 53-latka, na prostym odcinku drogi potrąciła policjanta (technika kryminalistyki), który wspólnie z innymi funkcjonariuszami w tym miejscu prowadził czynności, związane z zaistniałym tam wcześniej potrąceniem rowerzysty.

Rozpędzone auto uderzyło najpierw w policjanta, a następnie w nieoznakowany radiowóz (który uderzył w kolejny policyjny samochód) doprowadzając do uszkodzenia dwóch radiowozów.

Policjant z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Jak się okazało kierująca fiatem była nietrzeźwa – miała blisko promil alkoholu w organizmie. Została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dalsze czynności w miejscu zdarzenia były wykonywane pod nadzorem prokuratora.

Źródło: KWP Olsztyn/ (mw)

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie nidzickim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie nidzickim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie nidzickim
Polska Policja