Przestrzegajmy przepisów nie tylko na jezdni! - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Przestrzegajmy przepisów nie tylko na jezdni!

Data publikacji 06.09.2019

Policjanci przypominają, że przepisy kodeksu drogowego regulują zachowania wszystkich uczestników ruchu. Niestety, zwłaszcza piesi i rowerzyści, gdy nie znajdują się na drodze publicznej, często o nich zapominają. Takie zachowania powodują niebezpieczne sytuacje m.in. na ścieżkach rowerowych czy chodnikach. Wczoraj, właśnie w takim miejscu doszło do zderzenia się dwóch rowerzystów, z którzy odnieśli poważne obrażenia.

Wczoraj, krótko przed godziną 15 do kieleckich policjantów wpłynęło zgłoszenie o nietypowym wypadku na ul. Zagnańskiej. Jak informował zgłaszający, dwóch rowerzystów w trakcie wymijania się na chodniku zderzyło się. Pracujący na miejscu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że na wąskim odcinku z przeciwnych kierunków jechali rowerami 39 i 50 latek. W trakcie wymijania najprawdopodobniej doszło do zderzenia obu jednośladów, w wyniku czego obaj rowerzyści trafili do szpitala z obrażeniami rąk.

Opisywany przypadek pokazuje, że obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest bezwzględne przestrzeganie przepisów. Niezależnie, czy idąc pieszo, jadąc rowerem czy kierując pojazdem mechanicznym, należy przestrzegać środków ostrożności bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujemy.

KMP w Kielcach/mś

Polska Policja